Proje ve Etkinlikler

STEAM Day

2018-2019 Akademik Yılında faaliyetlerine başlayan Hisar Okulları Teknoloji ve İnovasyon Merkezi tarafından, 3 Mayıs 2019 Cuma günü okul kampüsünde "STEAM Günü" etkinliği gerçekleştirilmiştir. Etkinlik kapsamında, 30'dan fazla üye kuruluşa sahip olan Avrupa Eğitim ve Sürdürülebilirlik Komisyonu danışmanı ve Avrupa Birliği STEM KoalisyonuElçisi Sayın Hans van der Loo konferansın açılış konuşmasını yaptı. Hans van der Loo; STEAM, onunla birlikte evrilen dünyamız ve eğitim stratejileri hakkında Hisar akademik kadrosu, Hisar öğrencileri ve konuklara hitap etti. Sayın Loo'nun konferansta yapmış olduğu sunuma linkten ulaşılabilinir.

Konferansın ardından, Hisar Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu üyelerinden sayın Prof. Dr. Çelik Kurtoğlu'nun moderatörlüğünde, Sayın Hans van der Loo, Eczacıbaşı Bilişim ve Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Sayın Faruk Eczacıbaşı ve Microsoft Türkiye Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sayın Onur Koç'un konuk olduğu panel gerçekleşti. Panelde konuklar, Yapay Zeka ve IoT (Teknoloji için Internet) tarafından domine edilmiş ve algoritmalar tarafından eğitilmiş makinelerin yönettiği yeni yaşam modeli için çalışmanın ve bu modeli desteklemenin açılımlarını, bunun ne derece doğru olduğu sorusunu farklı açılardan değerlendirdiler.

Hisar Okulları Teknoloji ve İnovasyon Merkezi tarafından ilk kez düzenlenen STEAM Day etkinliğinin teknoloji ve inovasyon alanındaki gelişmeler doğrultusunda belirlenecek yeni tema, konu ve konuklarla her yıl düzenlenmesi planlanmaktadır.

QNB Finansbank Tales Gezici Tırı

Lise Öğrencilerimiz, Küçük Çiftlikpark'ta yapılan Yaratıcı Çocuk Festivaline katıldı.  Festivalde, Tales Matematik Köyü ve ONB Finansbank ortaklığıyla gerçekleştirilen Tales Gezici Tırında öğrencilerimiz katılımcı çocuklara matematik etkinlileri yaptırdılar.