×

Mezuniyet heyecanı ile başlayan bir öğretim yılının tam ortasında tüm dünya ile birlikte tarifi zor bir deneyimi yaşamaya başladık. Fiziksel olarak uzak kaldığımız bu dönemde Okulumuzdan gururla mezun etmek üzere olduğumuz 12. Sınıf öğrencilerimizi çok özledik.

Onların da arkadaşlarını, öğretmenlerini ve okullarını ne kadar özlediklerinin farkındayız. İçinde bulunduğumuz olağanüstü şartlar nedeniyle öğrencilerimizin hayal ettikleri 12. Sınıf etkinliklerinin bazılarını yaşayamamış olmalarının üzüntüsü içindeyiz. Ancak şartlar ne olursa olsun onları en güzel şekilde uğurlamak istiyoruz. 
 

Sevgili 2020 Sınıfımızla gurur duyuyoruz.
Öğrencilerimizin Liseden mezuniyetlerini kutlamak üzere
29 Haziran Pazartesi akşamı saat 19.30'da
bir araya geleceğimiz
Online Mezuniyet Törenimizde buluşmayı diliyoruz. 

 

Sevgili 2020 Sınıfı,

Okulunuzdan ve birbirinizden ayrı olarak geçirdiğiniz bu olağanüstü süreçte, Hisar Lisesi mezuniyetinizi gönülden tebrik ediyor, uzun ve zorlu bir yolculuğu başarıyla tamamladığınız için her birinizi tek tek kutluyorum. 

Lisede geçen yıllar boyunca unutulmaz anılar biriktirdiniz, dostluklar kurdunuz. Başta kendiniz, aileniz, ülkeniz ve insanlığın yüksek faydası için akademik mükemmeliyetten ödün vermeden hayata hazırlandınız ve gerçek potansiyelinizi ortaya çıkararak okulumuzun misyonunu gerçekleştirdiniz. Artık yeni bir yolculuğa çıkıyorsunuz; nerede olursanız olun, Hisar’a dair anlatacak harika hikayeleriniz olacak ve bu hikayelerin kahramanı da sizler olacaksınız. Yeni yolculuğunuzda yine zorlu günleriniz, kararsızlık anlarınız olabilir. Bu gibi durumlarda, Hisar’daki eğitiminiz boyunca tecrübe ettikleriniz, başardıklarınız yolunuzu aydınlatsın. Kararlarınızda ve eylemlerinizde, kendi aklınıza, iradenize ve vicdanınıza güvenin. Toplumsal iyiliği daima gözeterek ancak toplumun isteklerine rağmen kendi duruşunuzu ortaya koyma ilkesinden ödün vermeyin. Hisar’da, ihtiyaç olan her şeyi aldığınızı biliyorsunuz, öğrendiklerinizi ve potansiyelinizin gücünü unutmayın. 

Sevgili öğrencilerim… Kendinize, ailenize ve bizlere bu gururu yaşattığınız için sizlere teşekkür ediyorum.  Bunu asla bir veda olarak değil, ailenin bireylerinin birbirini uğurlaması gibi görüyorum. Sizleri çok seviyorum ve kalbimde her birinizin özel bir yeri var. 

Yolunuz, bahtınız açık olsun.  

Gülçin Cırık Doğramacı
Lise Müdürü