×

Mezunlarımızdan Haberler

2016 Mezunumuz Pınar Sevilmiş Kendini Sinema Alanında Geliştirmek İstiyor

Hisar Lisesinden 2016 yılında mezun olan öğrencimiz Pınar Sevilmiş, tam burslu olarak kazandığı Koç Üniversitesinde Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümünde okuyor. Sinemaya duyduğu ilgili nedeniyle Medya ve Görsel Sanatlar alanında çift anadal yapmaya başlayan Pınar 2021 Haziran ayında mezun olacak. İKSV'nin düzenlediği kısa film atölyesinde ilk 5 proje yapımcısı arasına giren mezunumuz aynı zamanda çekimleri yeni tamamlanan bir filmin de festival direktörlüğünü yapıyor. Gelecekte sinema alanında hem yönetmen ve yazar olarak hem de yapımcı olarak yer almayı planlayan Pınar bir yandan da akademide araştırmalarına devam etmeyi hedefliyor.

Devamı... about 2016 Mezunumuz Pınar Sevilmiş Kendini Sinema Alanında Geliştirmek İstiyor
Müzik Dolu Bir Kariyer: Nesli Kohen

Hisar Lisesinden 2013 yılında mezun olan öğrencimiz Nesli Kohen, müzik ve psikoloji üzerine aldığı lisans ve yüksek lisans eğitimlerinin ardından profesyonel müzik kariyerine "teaching artist" olarak devam ediyor. Hem öğrencilere hem de yetişkinlere müzik ve modern ses eğitmenliği yapan, koro ve a capella şefliği ile ilgilenen ve Columbia Üniversitesi'nde özel ders veren Nesli, aynı zamanda New York'ta pek çok kez konser verdi. Genç yaşına rağmen müzik alanında çok güzel adımlar atan Nesli'nin başarıları ile gurur duyuyoruz.

Devamı... about Müzik Dolu Bir Kariyer: Nesli Kohen
Lise Mezunumuz Zeynep Şen Yeni Yazarları Okurlarla Buluşturuyor

Lise 2011 mezunumuz Zeynep Şen, Amerika'da başladığı edebiyat ajanlığı kariyerine şimdilerde İstanbul'da devam ediyor. Yeni yetenekli yazarlar keşfederek onları yayınevleri ve okurlarla buluşturan Zeynep, son dönemde New York Times'da da yer bulan Erik Edstrom'un "Un-American: A Soldier's Reckoning of Our Longest War" isimli kitabının basılmasını sağladı. Eş zamanlı olarak Meksika'da, Türkiye'de ve diğer pek çok ülkede farklı yazarların kitaplarının basılmasına aracılık eden mezunumuz Zeynep'in başarıları bizleri de gururlandırıyor.

Devamı... about Lise Mezunumuz Zeynep Şen Yeni Yazarları Okurlarla Buluşturuyor