×

Mezunlarımızdan Haberler

Moda Dünyasında Yeni Bir Soluk: 2015 Mezunumuz Derev Clara Kösedağ

Hisar Lisesinden 2015 yılında mezun olan öğrencimiz Derev Clara Kösedağ, başarılı bir dereceyle İstanbul Teknik Üniversitesi & SUNY çift diploma Moda Tasarımı bölümünü kazandı. İki yıl İTÜ'de, iki yıl da New York Fashion Institute of Technology'de öğrenim görerek lisans eğitimini tamamlayan mezunumuz, şimdilerde kendi yarattığı markası "Declara" üzerine yoğun bir şekilde çalışıyor. Kariyer hedeflerine sınır koymayan Derev, "Declara" ismini sadece Türkiye'de değil, dünyada pek çok kişinin dolabında zevkle tercih edeceği bir marka haline getirmeye kararlı. Azimle çalışan ve hayallerine inanmaktan vazgeçmeyen sevgili mezunumuz Derev'e yürekten başarılar diliyoruz.


Devamı... about Moda Dünyasında Yeni Bir Soluk: 2015 Mezunumuz Derev Clara Kösedağ
2012 Mezunumuz Bahadır Ünal Mühendislik Alanında Kalıcı Bir Başarı Elde Etmek İstiyor

Hisar Lisesinden 2012 yılında mezun olan öğrencimiz Bahadır Ünal, Bilgisayar Mühendisliği okuduğu Bilkent Üniversitesinden mezun olduktan sonra Huawei firmasında çalışmaya başladı. son 2 yıldır ise Siemens'te görev alan mezunumuz projelerin test otomasyon yazılımlarını geliştiriyor. Profesyonel kariyerinin yanı sıra Bahçeşehir Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tezli yüksek lisans eğitimine devam eden Bahadır; burada makine öğrenmesi ve derin öğrenme tabanlı projeler üzerine çalışmakta. İleride akademideki çalışmalarını geliştirerek bunları bir ürün olarak sunmayı ve sektörde kalıcı bir başarı elde etmeyi hedefleyen sevgili mezunumuz Bahadır'a başarılar diliyoruz.

Devamı... about 2012 Mezunumuz Bahadır Ünal Mühendislik Alanında Kalıcı Bir Başarı Elde Etmek İstiyor
2015 Mezunumuz Aybüke Özdemir Milli Voleybolcu Olarak Ülkemizi Temsil Ediyor

Okul voleybol takımımızın vazgeçilmez oyuncularından biri olan Aybüke Özdemir, 2015 yılında Hisar Lisesinden mezun olduktan hemen sonra profesyonel voleybol kariyerine başladı. Şimdilerde hem Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomi bölümünde okuyan hem de milli bir voleybolcu olarak Nilüfer Belediyesi Spor Kulübünde forma giyen mezunumuzun takımı Sultanlar Liginde yer alıyor. Genç yaşına rağmen spor kariyerine pek çok başarıyı sığdıran Aybüke; 2015 yılında Genç Milli Takım Avrupa 3.lüğü ve 2017'de Dünya Kulüpler Şampiyonası 4.lüğü derecelerini alırken, 2019 yılında da Avrupa Cev Challenge Cup 2. Liginde oynama fırsatı elde etmiş.

Devamı... about 2015 Mezunumuz Aybüke Özdemir Milli Voleybolcu Olarak Ülkemizi Temsil Ediyor
2018 Mezunumuz Ali Ömer Erener Çizimleri İle Büyülüyor

Hisar Lisesinden 2018 yılında mezun olan Ali Ömer Erener, çizime karşı olan merakını ve yeteneğini geliştirmek üzere gittiği New York'ta, School of Visual Arts Üniversitesinde İllüstrasyon Bölümünden kabul aldı. Şimdilerde 3. Sınıf öğrencisi olan Ali Ömer, geçtiğimiz 2020 yazında Sertab Erener'in yeni albümünde yer alan parçalardan biri için illüstrasyonlar yaptı ve bu çalışmaları bir animasyon video klip haline getirildi. Üniversite sonrası kariyer hedefleri arasında sanat galerisinde çalışmak ve serbest olarak illüstrasyon yapmaya devam etmek olan mezunumuz, özellikle farklı markalar, gazeteler ve dergiler için çizimler yapmak ve yarattığı tablolarla bir bütünlük yakalamak istiyor.

Devamı... about 2018 Mezunumuz Ali Ömer Erener Çizimleri İle Büyülüyor