İlkokul ve Ortaokul Seviyelerine Aday Öğrenciler

Ara sınıf seviyelerine öğrenci alımı, ilgili eğitim yılı için okulumuza başvuruda bulunan aday öğrencilerimizle okul idaresinin kararı doğrultusunda, sınav sonucuna göre ve kontenjan olduğu takdirde gerçekleşmektedir. Sınav değerlendirmeleri sonrasında okulumuza kabul edilen öğrencilerden yedek listeler oluşturulur. Kontenjan açıldıkça yedek listeden sırası gelen öğrenci velisi ile temasa geçilir.

İlkokul ve Ortaokul Ara Sınıf Geçiş Sınavı
11 Mart 2023 Cumartesi, Saat 09.00

2023-2024 Eğitim-Öğrenim Dönemi İlkokul ve Ortaokul Ara Sınıf Geçiş Sınavları kampüsümüzde gerçekleştirilecektir.

Ara sınav için başvuru sürecinizin tamamlanabilmesi için ilgili adımları aşağıda yer alan Hisar Okulları Aday Öğrenci Başvuru Portalı üzerinden 9 Mart 2023 Perşembe günü saat 23.59’a kadar gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Yurtdışında bulunan aday öğrencilerimizin velilerinin başvuru öncesinde Kayıt İşleri Ofisimiz ile iletişime geçmesini rica ederiz. 

İlkokul ve Ortaokul özelinde sınavlara ilişkin daha detaylı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Tüm sorularınız için Kayıt İşleri Ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Kayıt İşleri Ofisi İletişim Bilgileri
Tel: 0212 364 00 00 (ext.105-143)
E-Posta: hisarkayitisleri@hisarschool.k12.tr

İlkokul Ara Sınıf Geçiş Sınavı ve Tanıma Çalışması 

2022-2023 Eğitim-Öğrenim Dönemi kapsamında İlkokul aday öğrenci tanıma çalışmaları ve ara sınıf geçiş sınavı 11 Mart 2023 Cumartesi günü saat 09.00’da Okul kampüsümüzde gerçekleştirilecektir. 

İlkokul 2. ve 3. Sınıf seviyelerine aday öğrenciler tanıma çalışmasına katılacaktır. Tanıma çalışması olarak, öğrencilerin akademik ve sosyal gelişimlerini gözlemlemek amacıyla Türkçe, Matematik ve İngilizce etkinliklerini içeren 40 dakikalık bir ders yapılacaktır.

İlkokul 4. Sınıf seviyesine aday öğrenciler Türkçe, Matematik ve İngilizce derslerinden sınav ile değerlendirilecektir. Ara sınavda yer alacak konu başlıklarına linkten ulaşabilirsiniz.

Başvuru sürecinizin tamamlanabilmesi ve aday öğrencimizin İlkokul Ara Sınıf Sınavı ve Tanıma Çalışmasına dahil edilebilmesi için aday velilerimize e-mail ile iletilen başvuru sürecindeki adımların, Hisar Okulları Aday Öğrenci Başvuru Portalı üzerinden 9 Mart 2023 Perşembe günü saat 23.59’a kadar tamamlanası gerekmektedir. Yurtdışında bulunan aday öğrencilerimizin velilerinin başvuru öncesinde Kayıt İşleri Ofisimiz ile iletişime geçmesini rica ederiz. 

Ortaokul Ara Sınıf Geçiş Sınavı

2023-2024 Eğitim-Öğrenim Dönemi kapsamında Ortaokul aday öğrenci ara sınıf geçiş sınavı tüm sevieyler için (5.-6.-7. ve 8. Sınıflar) 11 Mart 2023 Cumartesi günü saat 09.00’da Okul kampüsümüzde gerçekleştirilecektir. Aday öğrenciler, Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi, Sosyal Bilgisi ve İngilizce derslerinden değerlendirmeye alınacaktır. Ara sınavda yer alacak konu başlıklarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Başvuru sürecinizin tamamlanabilmesi ve aday öğrencimizin Ortaokul Ara Sınıf Sınavına dahil edilebilmesi için aday velilerimize e-mail ile iletilen başvuru sürecindeki adımların, Hisar Okulları Aday Öğrenci Başvuru Portalı üzerinden, 9 Mart 2023 Perşembe günü saat 23.59’a kadar tamamlanası gerekmektedir. Yurtdışında bulunan aday öğrencilerimizin velilerinin başvuru öncesinde Kayıt İşleri Ofisimiz ile iletişime geçmesini rica ederiz. 

Hisar Okulları Tanıtım Kiti

Hisar Okulları hakkında detaylı bilgi almak için Tanıtım Kitimizde yer alan dokümanları inceleyebilir, öğrencilerimize sunduğumuz çağdaş eğitim ortamları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 

İlkokul

İlkokulda bireyin içinde var olan potansiyeli ortaya çıkarabilmesini ve en üst düzeye getirebilmesini destekleyen bir öğrenim ortamı oluşturulurken katılımını ve motivasyonun vurgulandığı bir eğitim sistemi öne çıkmaktadır. Devamı için…

Ortaokul

Müfredatın çeşitlendiği Ortaokulda öğrencilerimize kendilerini doğru ifade edecekleri platformlar sunarak; bilim, sanat, kültür ve spor alanlarında yeteneklerini ortaya çıkarıyoruz. Devamı için…