Bilgi ve İletişim Sistemleri

Hisar Okulları teknoloji altyapısı, okulda veya okul dışında gerçekleşen tüm öğrenme aktivitelerini ve öğrenme ortamlarını destekleyen, öğrenmenin zamandan ve mekandan bağımsız bir şekilde devam etmesine olanak veren bir alt yapıyı kullanıcılarına sunacak şekilde yapılandırılmıştır.

BİLGİ VE İLETİŞİM SİSTEMLERİ

Erişilebilir Bulut Sistemler

Öğrenciler ve öğretmenler G Suite platformunu kullanarak kolaylıkla iletişim kurmakta, bulut üzerinden kaynaklara ulaşmakta, ödev ve proje teslimi yapmakta  ve akademik süreci  kolaylıkla yürütmektedirler.

LMS:  Öğrenme Yönetim Sistemleri

Hisar Okulları, içerik yönetim sistemi olarak, okulöncesi, ilkokul, ortaokul ve lise seviyesinde Google Classroom aracılığı ile ders materyalleri ve içerikleri öğrencileri ile düzenli olarak paylaşmakta, geri bildirim verilmektedir.

Video Konferans Sistemleri

Hisar Okulları K12 düzeyinde uzaktan eğitim sürecinde çevrim içi (online) dersler için Google Meet kullanmaktadır. Farklı ihtiyaçlar dikkate alınarak Cisco Webex  bir diğer video konferans sistemi olarak alt yapıya dahil edilmiştir.

Akıllı Tahta Sistemleri

Tüm sınıflarda Promethean Titanium ActiveBoard 75″ veya 86″ Dokunmatik tahta sistemi mevcuttur.

Kamera Sistemleri

Tüm sınıflarda Akıllı Tahta sistemi ile birlikte sınıflardan yayın yapılmasına olanak sağlayan “Logitech” kamera sistemi mevcuttur. Tüm sınıflarda bulunan standart “Logitech” kamera sisteminin yanı sıra ihtiyaçlar dikkate alınarak belirlenen bazı sınıflarda / odalarda Mix Type Kamera Sistemleri  kurulmuştur.  Ayrıca bölümlerin ihtiyaçları dikkate alınarak farklı çözümler hayata geçirilmiştir; Masaüstü Kamera Sistemleri ya da Tripod Kamera Sistemleri gibi.

Wacom Tabletler

Tüm öğretmenler için, kullanım kolaylığı ile birlikte bilgisayar üzerinde kullanılan tüm programları, dökümanları, sunumları yazı yazılabilir, çizim yapılabilir ve dokunmatik hale getiren Wacom tabletler kullanıma sunulmuştur.

Lightroom Video Çekim Alanı

Öğretmenlerin profesyonel ders videoları hazırlayabilmeleri için gereken teknik donanım, lightboard kamera ve ses sistemleri içeren video kayıt sistemleri hazırlanmıştır. BSM ofis ve Lightroom aynı mekan içinde konumlandırılarak öğretmenler için destek fırsatı sağlanmıştır.

Yukarıdaki tabloda detayları verilen yapıya ek olarak, Hisar Okulları 700 MB simetrik internet bağlantısı ve Cisco ağ yapısı ile kullanıcılarının, Apple, Google, Microsoft, Cisco ürünlerinden oluşan Classroom, Teams, Meet, Cisco Webex gibi öğrenme ve içerik yönetim, erişilebilir bulut ve video konferans sistemlerini kullanmasına olanak sağlamaktadır.

Hisar Okulları Bilişim Stratejileri Merkezi tarafından; Covid – 19 sürecinde, öğrenci, öğretmen ve velilerimize destek olabilmek amacı ile destek.hisarschool.k12.tr sitesi açılmıştır. Bu destek öğrenci ve öğretmenlerimiz için açılan portallar aracılığı ile devam etmektedir. Ayrıca destek@hisarschool.k12.tr adresi ile spesifik soru ve sorunlara cevap verilerek eğitim öğretim sürecinin kesintisiz bir şekilde devam etmesine destek sağlanmaktadır.