Onuncu sınıftan 4 öğrencimiz, mezunumuz Can Özdemir ve Bilgisayar Eğitimi Bölüm Başkanımız Sedat Yalçın’ın mentorluğunda, 22-24 Aralık tarihleri arasında “Turkish Airlines Travel Hackathon” yarışmasına katıldı. Öğrencilerimiz, yarışmada iki jüri özel ödülü aldılar.

Öğrencilerimiz 1500 kişilik bir başvuru arasından ilk 150 kişi arasına seçilerek etkinliğe katılma hakkı kazandılar. Cuma akşamı başlayıp Pazar akşamı sona eren 48 saatlik maratonda çoğu çalışma hayatındaki profeyoneller ve üniversite öğrencilerinden oluşan 43 takım yarıştı.

Yarışmada öğrencilerimiz 48 saat içinde THY için bir prototip ve uygulama geliştirdiler. Uygulamanın amacı, yurtdışı seyahetlerinin ardından kalan bozuk paraları THY miline çeviren bir kiosk geliştirmekti. Geliştirlen sistem, biriken millerle THY Shop & Miles’dan alışveriş yapma veya yardım kuruluşlarına bağış yapma opsiyonları sunuyor. Böylelikle THY Miles & Smiles kullanımı da artırılıyor.

Bu yarışmada öğrencilerimiz Hisar CS ekibi olarak, Here ve IGA firmalarından iki jüri özel ödülü kazandılar. Çalışmanın en büyük kazancı öğrencilerimizin bu 48 saatlik maratonda kendilerinden yaş olarak daha büyük ve tecrübeli rakipler arasında farklılık yaratmaları oldu. Bunun yanında yarışmaya katılan lise öğrencilerimiz ve mezunlarımız birlikte çalışma, proje geliştirme ve işbirliği yapma fırsatı da bulmuş oldular.