Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümümüzün en temel hedefi, karşılaşılan her yeni düzende öğrencilerimizin ve velilerimizin sosyo-duygusal ihtiyaçlarını göz etmek ve desteklemektir. Bu kapsamda Rehberlik Bölümümüzün önderliğinde geçtiğimiz eğitim öğrenim yılının uzaktan eğitim döneminde başlatılan çevrim içi veli seminerlerimiz yeni akademik yılda da devam ediyor.

4 Kasım Çarşamba akşamı 20.30 – 22.00 saatleri arasında Hisar Okulları Instagram hesabında canlı olarak gerçekleştirilecek veli seminerinde konuğumuz Doç. Dr. Yavuz Samur; “Teknoloji, Çocuğum ve Ben” konusunda bizlerle değerli paylaşımlarda bulunacak.

Hibrit eğitim modeline başlanan bu süreçte velilerimizin sorularına cevap bulmak ve mümkün olan en doğru yaklaşım ve tutumları hep birlikte konuşmak üzere tüm velilerimizi buluşmamıza davet ediyoruz.

“Teknoloji – Çocuğum ve Ben”

Konuk : Doç. Dr. Yavuz Samur

Tarih : 4 Kasım 2020 Çarşamba

Saat : 20.30 – 22.00

Mecra : Hisar Okulları Resmi Instagram Hesabı / Canlı Yayın (Hesaba ulaşmak için linke tıklayabilirsiniz.)YAVUZ SAMUR KİMDİR?

Bahçeşehir Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Fakültesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü bölüm başkanı ve aynı zamanda dekan yardımcısı olan Doç. Dr. Yavuz Samur, Fulbright bursu ile Amerika’nın Virginia Tech Üniversitesi’nde Öğrenme Bilimleri ve Teknoloji – Eğitim Programları ve Öğretim (Learning Sciences and Technologies – Curriculum and Instruction) alanında doktora unvanını almıştır. Aynı zamanda, Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Teknolojileri (TR/EN, Tezli/Projeli), Yüksek Lisans program koordinatörüdür. Araştırma ilgileri arasında eğitimde ve öğretimde teknoloji kullanımı, dijital eğitsel oyunların kullanılması, eğitimde oyunlaştırma (gamification), eğitsel oyun tasarımı, dijital oyun tasarımı, çocukların teknoloji kullanımı, teknoloji/sosyal medya/oyun bağımlılığı ve oyun temelli öğrenme gibi konular yer almaktadır. Doç. Dr. Samur aynı zamanda öğrenciler için dijital eğitsel oyunlar da tasarlamaktadır ve bu alanda oyunlar üreten Uğur Games (www.ugurgames.com) şirketinin kurucu ortaklarındandır.

Lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde “Eğitim Teknolojileri”, “Öğretim Tasarımı”, “(Dijital) Oyun Temelli Öğrenme”, “Eğitimde Oyunlaştırma”, “Çocuk ve Medya”, “Eğitimde Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin Kullanımı”, ve “Çoklu Ortam Tasarımı” gibi dersler verir.

Doç. Dr. Yavuz Samur, bunun haricinde devlet destekli ve kurumsal eğitsel oyun projelerinde, eğitsel dijital içerik ve yazılım/oyun tasarlama projelerinde yer almaktadır. Öğretmenlere, öğrencilere ve velilere yönelik bahsedilen alanlarda birçok çalıştay ve seminerler de düzenlemektedir.