Lise Kulüpler

Lisede, kulüp programımız ortaokuldaki gibi hem hobi ve çeşitli ilgi alanlarına yönelik hem de akademik kulüplerden oluşturulmuştur. Kulüplerin çoğu yıllık kulüp olmak ile birlikte tek dönemlik kulüplerde mevcuttur.

Lisemizde, usta öğretici ya da öğretmenlerimizin yürüttüğü kulüpler yanında öğrenciler tarafından kurulan kulüpler de teşvik edilir. Öğrencilerin ortak bir amaç ile bir araya gelip bir proje geliştirmeleri ve bunu kulüp saatinde geliştirmelerine önem veririz. Mentor öğretmenlerin eşliğinde yapılan bu tip kulüp çalışmaları öğrencilerimize özellikle üniversite dönemleri için yeni ufuklar açabilmektedir. Kulüp açmak isteyen öğrencinin Nisan sonuna kadar Kulüp Koordinatörlüğüne detaylı yıllık planı ile başvurması gerekmektedir.

Lise öğrencilerimizden Haziran ayında, bir sonraki yıl katılmak istedikleri kulüpleri online olarak seçmeleri istenir. Kulüp sunumlarını izleyip üç kulüp tercihinde bulunan öğrencimiz, kulüp gereklilikleri, başvuru sırası veya kulüp kontenjanları doğrultusunda tercih ettiği kulüplere yerleştirilir. Lise kulüplerimiz okulun açıldığı ilk hafta çalışmaya başlar.

Lise Kulüpleri 
American Sign Language  Futsal  Satranç 
Badminton  Girişimcilik (by CS Department) Science 
Basketbol Hisar Maker Club  Sinema 
Çocuğum, Haklarım var  Hisar Mechatronics  Siyaset ve Felsefe
Cooking  İşletme ve Ekonomi Kulübü Sosyal İnovasyon
CS Programming & Robotics Club  Kick-Box  Spormix 
Dance Club  Kolaj Atölyesi  Tarih 
Debate - World Scholar's Cup  Model United Nations  Tiyatro ve Psikodrama 
Düşünenlerin İzinden  Nefes ve Yoga  WWF - Doğa Öncüleri 
Eleştirel Drama  Orkestra Yürüyüş Kulübü
Environmental Awareness Oryantiring  Running 
European Youth Parliament