Kulüpler

Hisar Okulları Kulüp programı, okulumuzun misyonu çerçevesinde, öğrencilerin yaş özelliklerine uygun ilgi alanlarında potansiyellerini açığa çıkarmak amacıyla hazırlanmıştır. Her öğrencimiz okul saatleri içerisinde kulüp programına katılır.

Kulüplerde, öğrencinin ilgi alanlarını keşfetmesi ve geliştirmesine fırsat sağlamanın yanında takım çalışması, eleştirel düşünce, uluslararası bakış açısı, yaratıcılık ve toplum hizmetleri bilinci desteklenir. Öğrencilerimiz, kulüp bünyesinde kendi projelerini üretmeleri, sunmaları ve yürütmeleri konusunda yüreklendirilir.

Lisede, öğrencilerimiz istedikleri bir alanda kendi kulüplerini kurmaları konusunda teşvik edilir. Bir mentor öğretmen ile yürüttükleri kulüplerinde takım kurma, takım çalışması, planlama ve organizasyon becerileri geliştiği için lisemizde öğrenci kulüpleri çok önemsenmektedir. Öğrencilerimizin kendi projelerini geliştirdikleri bu kulüpler, onların üniversite hayatlarına ilişkin yönelimlerini belirlemeleri için önemlidir.

Kulüp seçim Süreci

Her yıl Nisan ayında düzenlenen, veli ve öğrencilerimizle paylaşılan kulüp değerlendirme ve beklenti anketleri ile, mevcut kulüpler değerlendirilir ve gelecek yılın kulüp beklentileri öğrenilir. Okul hedefleri ve anket sonuçları harmanlanarak yapılan çok yönlü planlama neticesinde, bir sonraki yılın kulüpleri belirlenir. Mayıs ayında öğrenci ve velilerimiz ile paylaşılan yeni dönem kulüpleri Haziran ayında öğrencilerimizin seçimine sunulur.

Okulöncesi ve 1. Sınıf kulüplerimizde öğrencilerimiz kulüp seçimi yapmazken 2. Sınıftan itibaren tüm öğrencilerimiz online kulüp seçim portalımız üzerinden kulüp seçimlerini yaparlar.

Okulumuzda 126 öğretmenimiz kulüp çalışmalarında görev almakta ve 1400 öğrencimiz kulüp çalışmalarına katılmaktadır.

Uzaktan ve Hibrit Eğitim Döneminde Kulüpler

Uzaktan ve hibrit eğitim dönemlerinde kulüp çalışmaları kesintisiz olarak sürdürülmektedir. Toplam 13 öğrenci kulübünün 130’u online/ çevrim içi, 8’i ise yüz yüze olarak projelerini gerçekleştirmektedir.

Hisar Okullarında online kulüp programları da okulumuzun misyonu çerçevesinde, öğrencilerin yaş özelliklerine uygun ilgi alanlarında potansiyellerini açığa çıkarmak amacıyla hazırlanmaktadır.

2020-2021 Akademik Yılı 1. Döneminde K-12 kapsamında 132 online ve 8 yüz yüze olmak üzere toplamda 140 kulübümüz aktif olarak çalışmaktadır. Kulüplerimizde 30 STEAM kulübü, 64 Sanat kulübü, 27 Spor kulübü ve 19 Sosyal içerikli kulüp yer almaktadır.

Okullarımızda Kulüp Çalışmaları

Okulöncesi
Kulüpleri

Yaş gruplarına uygun olarak tasarlanan Okulöncesi kulüpleri ile öğrencilerimizin gelişimlerine katkıda bulunulması hedeflenir.
Devamı için…

İlkokul
Kulüpleri

Rotasyonlu kulüp katılımı sistemi ile İlkokul öğrencilerimizin farklı alanlarda deneyim kazanmaları amaçlanmaktadır.
Devamı için…

Ortaokul
Kulüpleri

Ortaokulda yer alan kulüplerimiz hem öğrencilerimizin ilgi alanlarına yönelik hem de akademik içerikli olarak kurgulanmaktadır.
Devamı için…

Lise
Kulüpleri

Lisede hobi ve akademik konulara odaklanan kulüplerin yanı sıra öğrencilerimizin kendi girişimleriyle kurdukları kulüpler de bulunmaktadır. Devamı için…

Kulüplerimizden Haberler

Q

POST CONTENT TEXT

7. Hisar Kodlama Zirvesi 16-17-18 Nisan’da Başlıyor!

7. Hisar Kodlama Zirvesi 16-17-18 Nisan’da Başlıyor!

Hisar Lisesi öğrencileri tarafından bu yıl 7.’si düzenlenecek olan Hisar Kodlama Zirvesi, 16-17-18 Nisan 2021 tarihlerinde çevrimiçi/online olarak gerçekleşecek.

Zirvede; Yapay Zeka Algoritmaları ve React Native ile Uygulama Tasarımı gibi yeni atölye çalışmalarının yanı sıra Google, Microsoft ve Stanford gibi kuruluşlardan konuk konuşmacılar da yer alacak. Ayrıca teknolojide girişimcilik, yapay zeka kullanımı, teknoloji-insan etkileşimi ve biyolojide yapay zeka gibi birçok farklı konu ele alınacak.

Ayrıntılar ve kayıt için http://event.hisarcs.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Hisar Interact Kulübü Öğrencilerimiz Tohum Otizm Vakfını Ağırladı

Hisar Interact Kulübü Öğrencilerimiz Tohum Otizm Vakfını Ağırladı

Hisar Interact Kulübü öğrencilerimiz 12 Nisan Pazartesi akşamı düzenledikleri çevrimiçi söyleşide Tohum Otizm Vakfından Nehir Merinoslu’yu ağırladılar. Otizmin belirtileri, tanı kriterleri, ülkemizde görülme sıklığı, tedavi yolları ve eğitimin otizmdeki önemi gibi pek çok değerli bilginin paylaşıldığı bu verimli söyleşi için tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

Lise Kulübümüz “Engelsiz Dershane” İle Bir Araya Geldi

Lise Kulübümüz “Engelsiz Dershane” İle Bir Araya Geldi

Hisar Interact Kulübümüz 4 Nisan Pazar Günü Ankara’daki görme engelliler için çalışan “Engelsiz Dershane” ile bir araya geldi. Öğrencilerimizin önderliğinde gerçekleşen motivasyon buluşmasında, Üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler ile görme engelli iki hukuk öğrencisi ve bir avukat buluşurken, değerli konuşmacılarımız, Oğuz Uğur, Çağrı Yıldırım ve Baran Altun başarı hikayelerini paylaşarak tüm katılımcılara ilham verdiler.

Öğrencilerimiz 15. JMUN Konferansını Başarıyla Tamamladılar

Öğrencilerimiz 15. JMUN Konferansını Başarıyla Tamamladılar

Bu yıl 15. yıldönümünü kutlayan ve ilk kez çevrimiçi/online bir platformda gerçekleşen Uluslararası JMUN konferansımız Lise öğrencilerimizin başarılı organizasyonu ile 19-21 Mart tarihleri arasında gerçekleşti.

“Combating Polarization in Times of Global Crisis” teması ile düzenlenen, 43 okuldan 555 öğrenci ve öğretmenin görevli ve katılımcı olarak yer aldığı konferansın açılış konuşmasını 20 yıldan uzun süredir Birleşmiş Milletler’de görev almış ve özellikle kadın ve sivil toplum örgütleri çalışmaları ile öne çıkan Zohreh Tabatabai yaptı.

JMUN Konferansını başarıyla yöneten tüm öğrencilerimizi tebrik ediyoruz!

 

İlk Kez Online Düzenlenen Uluslararası 15. JMUN Konferansı Başladı

İlk Kez Online Düzenlenen Uluslararası 15. JMUN Konferansı Başladı

Lise öğrencilerimiz tarafından organize edilen ve bu yıl 15. yıldönümünü kutlayan Uluslararası JMUN konferansımız 19 Mart Cuma günü “Combating Polarization in Times of Global Crisis” teması ile başladı..

43 okuldan 555 öğrenci ve öğretmenin görevli ve katılımcı olarak yer aldığı ve ilk kez çevrimiçi (online) olarak düzenlenen konferansın açılış töreninde konuk konuşmacı olarak davetlimiz 20 yıldan uzun süredir Birleşmiş Milletler’de görev almış ve özellikle kadın ve sivil toplum örgütleri çalışmaları ile öne çıkan Zohreh Tabatabai oldu.

Bugün 2. gününü tamamlayan ve 21 Mart Pazar günü sona erecek JMUN Konferansımızda yer alan tüm katılımcılara başarılar diliyoruz.