Kulüpler

Hisar Okulları Kulüp programı, okulumuzun misyonu çerçevesinde, öğrencilerin yaş özelliklerine uygun ilgi alanlarında potansiyellerini açığa çıkarmak amacıyla hazırlanmıştır. Her öğrencimiz okul saatleri içerisinde kulüp programına katılır.

Kulüplerde, öğrencinin ilgi alanlarını keşfetmesi ve geliştirmesine fırsat sağlamanın yanında takım çalışması, eleştirel düşünce, uluslararası bakış açısı, yaratıcılık ve toplum hizmetleri bilinci desteklenir.  Kulüp programı, okulumuzun misyonu çerçevesinde, öğrencilerin yaş özelliklerine uygun ilgi alanlarında potansiyellerini açığa çıkarmak amacıyla hazırlanmıştır. Öğrencilerimiz, kulüp bünyesinde kendi projelerini üretmeleri, sunmaları ve yürütmeleri konusunda yüreklendirilir.

Lisede, öğrencilerimiz istedikleri bir alanda kendi kulüplerini kurmaları konusunda teşvik edilir. Bir mentor öğretmen ile yürüttükleri kulüplerinde takım kurma, takım çalışması, planlama ve organizasyon becerileri geliştiği için lisemizde öğrenci kulüpleri çok önemsenmektedir. Öğrencilerimizin kendi projelerini geliştirdikleri bu kulüpler, onların üniversite hayatlarına ilişkin yönelimlerini belirlemeleri için önemlidir.

Hisar Okullarında 2022-2023 Akademik Yılı kapsamında K-12 düzeyinde sanat, spor, bilişim, toplum hizmetleri ve öğrencilerimizin çeşitli ilgi alanlarında 144 aktif öğrenci kulübü mevcuttur. Kulüplerimizde 27 STEAM kulübü, 53 Sanat kulübü, 38 Spor kulübü ve 26 Düşünce ve Sosyal içerikli kulüp yer almaktadır.  

Kulüp Seçim Süreci

Her yıl Nisan ayında düzenlenen, veli ve öğrencilerimizle paylaşılan kulüp değerlendirme ve beklenti anketleri ile, mevcut kulüpler değerlendirilir ve gelecek yılın kulüp beklentileri öğrenilir. Okul hedefleri ve anket sonuçları harmanlanarak yapılan çok yönlü planlama neticesinde, bir sonraki yılın kulüpleri belirlenir. Mayıs ayında öğrenci ve velilerimiz ile paylaşılan yeni dönem kulüpleri Haziran ayında öğrencilerimizin seçimine sunulur.

Okulöncesi ve 1. Sınıf kulüplerimizde öğrencilerimiz kulüp seçimi yapmazken 2. Sınıftan itibaren tüm öğrencilerimiz online kulüp seçim portalımız üzerinden kulüp seçimlerini yaparlar.

Okulumuzda 126 öğretmenimiz kulüp çalışmalarında görev almakta ve 1450 öğrencimiz kulüp çalışmalarına katılmaktadır.

Okullarımızda Kulüp Çalışmaları

Okulöncesi
Kulüpleri

Yaş gruplarına uygun olarak tasarlanan Okulöncesi kulüpleri ile öğrencilerimizin gelişimlerine katkıda bulunulması hedeflenir.
Devamı için…

İlkokul
Kulüpleri

Rotasyonlu kulüp katılımı sistemi ile İlkokul öğrencilerimizin farklı alanlarda deneyim kazanmaları amaçlanmaktadır.
Devamı için…

Ortaokul
Kulüpleri

Ortaokulda yer alan kulüplerimiz hem öğrencilerimizin ilgi alanlarına yönelik hem de akademik içerikli olarak kurgulanmaktadır.
Devamı için…

Lise
Kulüpleri

Lisede hobi ve akademik konulara odaklanan kulüplerin yanı sıra öğrencilerimizin kendi girişimleriyle kurdukları kulüpler de bulunmaktadır. Devamı için…

Kulüplerimizden Haberler

Q

POST CONTENT TEXT

Lise Öğrencilerimiz World Scholar’s Cup Yarışmasında “Global Round”a Çıkmaya Hak Kazandı

Lise Öğrencilerimiz World Scholar’s Cup Yarışmasında “Global Round”a Çıkmaya Hak Kazandı

Lise öğrencilerimizden oluşan World Scholar’s Cup* Kulübü, 14-16 Ocak tarihlerinde katıldığı World Scholar’s Cup İzmir Turnuvasında gösterdiği başarılı performans ile bir üst tur olan “Global Round”a çıkmaya hak kazandı. Öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

*Dünya’da 65’ten fazla ülkede gerçekleşen “World Scholar’s Cup” organizasyonu, geleceğin liderlerine global bir ortam yaratmak ve öğrencilerin farkında olmadıkları yeni becerilerini ve güçlü alanlarını keşfetmelerine olanak sağlamayı hedeflemektedir.

Hisar Mechatronics Katıldığı İstanbul Turnuvasında “Excellence” Ödülünü Aldı

Hisar Mechatronics Katıldığı İstanbul Turnuvasında “Excellence” Ödülünü Aldı

Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden 26 takımın katıldığı “VEX Robotics Competition (VRC) İstanbul Turnuvası” 24 – 25 Aralık tarihlerinde kampüsümüzde gerçekleşti. Lise öğrencilerimizden oluşan Hisar Mechatronics, turnuvanın tüm hazırlık ve uygulama süreçlerinde görev alırken, iki farklı takımla yarışarak çeyrek finale ve yarı finale yükseldi. Yarışmanın sonunda takımlarımızdan Inferno, “Excellence (Mükemmeliyet) Ödülü” alarak jüriler tarafından turnuva öncesi hazırlık, turnuva performansı, mühendislik tasarım süreci uygulama becerisi gibi kategoriler üzerinden yapılan değerlendirmenin kazananı oldu.

Hisar Mechtaronics’i tebrik ediyor, turnuvamıza katılan tüm takımlara ve izleyicilere teşekkür ediyoruz

Lise Öğrenci Kulübümüz Hisar Interact Lösemili Çocukların Yeni Yıl Dileklerini Gerçekleştirdi

Lise Öğrenci Kulübümüz Hisar Interact Lösemili Çocukların Yeni Yıl Dileklerini Gerçekleştirdi

Lise öğrencilerimizden oluşan Hisar Interact Kulübümüz 2021 yılını çok anlamlı bir proje ile kapattı. Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) ile işbirliği yaparak yürüttükleri “Bir Hediye Bin Umut” projesi ile 0-18 yaş aralığındaki lösemili kardeşlerimizin yeni yıl hediye dileklerini gerçekleştiren öğrencilerimiz, toplamda 270 çocuğa ulaştı.

Hediyeleri, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesine giderek teslim eden Interact Kulübü öğrencilerimizi bu değerli proje için kutluyor, 2022’nin herkese sağlık getirmesini diliyoruz.

7. Hisar Kodlama Zirvesi 16-17-18 Nisan’da Başlıyor!

7. Hisar Kodlama Zirvesi 16-17-18 Nisan’da Başlıyor!

Hisar Lisesi öğrencileri tarafından bu yıl 7.’si düzenlenecek olan Hisar Kodlama Zirvesi, 16-17-18 Nisan 2021 tarihlerinde çevrimiçi/online olarak gerçekleşecek.

Zirvede; Yapay Zeka Algoritmaları ve React Native ile Uygulama Tasarımı gibi yeni atölye çalışmalarının yanı sıra Google, Microsoft ve Stanford gibi kuruluşlardan konuk konuşmacılar da yer alacak. Ayrıca teknolojide girişimcilik, yapay zeka kullanımı, teknoloji-insan etkileşimi ve biyolojide yapay zeka gibi birçok farklı konu ele alınacak.

Ayrıntılar ve kayıt için http://event.hisarcs.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Hisar Interact Kulübü Öğrencilerimiz Tohum Otizm Vakfını Ağırladı

Hisar Interact Kulübü Öğrencilerimiz Tohum Otizm Vakfını Ağırladı

Hisar Interact Kulübü öğrencilerimiz 12 Nisan Pazartesi akşamı düzenledikleri çevrimiçi söyleşide Tohum Otizm Vakfından Nehir Merinoslu’yu ağırladılar. Otizmin belirtileri, tanı kriterleri, ülkemizde görülme sıklığı, tedavi yolları ve eğitimin otizmdeki önemi gibi pek çok değerli bilginin paylaşıldığı bu verimli söyleşi için tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

Lise Kulübümüz “Engelsiz Dershane” İle Bir Araya Geldi

Lise Kulübümüz “Engelsiz Dershane” İle Bir Araya Geldi

Hisar Interact Kulübümüz 4 Nisan Pazar Günü Ankara’daki görme engelliler için çalışan “Engelsiz Dershane” ile bir araya geldi. Öğrencilerimizin önderliğinde gerçekleşen motivasyon buluşmasında, Üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler ile görme engelli iki hukuk öğrencisi ve bir avukat buluşurken, değerli konuşmacılarımız, Oğuz Uğur, Çağrı Yıldırım ve Baran Altun başarı hikayelerini paylaşarak tüm katılımcılara ilham verdiler.