Hisar’da Spor

Hisar Okulları olarak sağlıklı kişilik ve fiziksel gelişimlerinde spor yapmalarının önemli bir rolü olduğunun bilincindeyiz. Düzenli olarak spor yapan gençler, sportmenlik ve “fair play” ruhunu yaşayarak rakiplerine ve kendilerine saygı duymayı öğrenmekte; inanç ve cesaret ile mücadele ruhlarını geliştirmektedirler.

Bu bakış açısıyla, Okulumuzda öğrencilerimize sunulan Beden Eğitimi dersleri, okul takımları ve Hisar Spor Kulübü takımları, öğrencilerimizi tüm hayatları boyunca sürdürebilecekleri aktif yaşam alışkanlıkları kazanma konusunda desteklemektedir. Öğrencilerimiz sporu hayatlarının bir parçası haline getirerek, rekabeti içselleştirir ve sorumluluk üstlenerek zamanı doğru ve etkin bir şekilde kullanmayı öğrenirler.  Spor disiplini aynı zamanda takım oyunu ve liderlik gibi becerileri de geliştirmektedir.

Hisar Okulları Spor Merkezi
720 kişilik seyirci kapasiteli, kapalı basketbol, voleybol ve hentbol sahaları; cimnastik, bale ve dans stüdyoları; fitness merkezi, masa tenisi, squash ve Uzakdoğu sporları odası ile Hisar Okulları Spor Merkezi öğrencilerimizin farklı spor branşı deneyimleyebilmeleri hedefiyle tasarlanmıştır.

Beden Eğitimi Programı

Beden Eğitimi programımız MEB müfredatı çerçevesinde öğrencilerin bireysel ihtiyaç ve farklılıkları gözetilerek hazırlanmaktadır. Programa dahil edilen farklı ve özgün spor branşların öğrenciler tarafından tecrübe edilmesi sağlanır. Hedef; bireysel farklılıklar göz önünde bulundurularak, öğrencilerin kendilerine uygun olan sporu tanıyıp, hayat boyu düzenli spor yapma alışkanlığı kazandırmaktır. Program ders seviyelerine göre;

 • Okul öncesinde haftada 1 saat
 • İlkokul haftada 2 saat
 • Ortaokul haftada 2 saat (blok ders)
 • Lise haftada 2 saat (blok ders)

şeklinde uygulanmaktadır.

Ortaokul ve Lise seviyelerinde fiziksel farklar nedeniyle kız ve erkek sınıfları oluşturularak dersler yapılır. Dersler, aynı saat diliminde gelen seviyelere 4 farklı fiziksel alanda ve 4 farklı branşta kendi içerisinde rotasyon uygulamasıyla yapılır. Öğrenciler, her 8 haftada 4 farklı branşı uygularlar. Yıl içerisinde belirlenmiş tarihler arasında o sınıf seviyelerinde 4 haftalık sınıflar arası turnuva dönemine yer verilir. Lise seviyesinde branşlardaki yetkinliği arttırabilmek amaçlı seçmeli futbol, basketbol, voleybol, dans, fitness, squash&masa tenisi ve badminton dersleri haftada 2 saat (blok ders) verilir.

Okul İçi ve Okul Dışı Etkinlikler

Her yıl, ilk dönemin son haftasında geleneksel “Hisar Okulları Dostluk ve Spor Şenliği” adı altında 12-14 özel ve devlet okulunun katılımıyla 3 gün süren bir şenlik gerçekleştirilir. 3 gün boyunca 700-800 kişilik öğrenci grubu bu faaliyetlere katılım sağlar. Bu organizasyonda öğrenci birlikleri sürecin bir parçası olarak düşünülerek gerekli işbirliği sağlanır. Hisar Okulları okul takımlarının ekim ayı itibariyle başlayan özel ve resmi müsabakalara katılımı sağlanır. Yıl içerisinde 130-140 okul dışı müsabakaya katılım sağlanmaktadır

SPOR MERKEZİMİZ VE DİĞER TESİSLERİMİZ

Öğrencilerimizin arzu ettikleri spor dalları ile ilgilenebilmeleri ve başarılı olabilmeleri için sağlıklı ve güvenli spor tesisleri sunuyoruz.

 • Suni çim zeminli açık futbol sahası (35m x 55m)
 • Suni çim zeminli kapalı futbol sahası (16m x 32m)
 • Suni çim zeminli açık oyun sahası (12m x 12m)
 • Tenis kortu (16m x 30m)
 • 3 adet sentetik zeminli çok amaçlı kapalı salon (12m x 20m), (12m x 17m), (30,2m x 34,2m)
 • Sentetik zeminli masa tenisi odası (7m x 7m)
 • Sentetik zeminli güreş ve Uzakdoğu sporları odası (7m x 7m)
 • Parke zeminli dans stüdyosu (9,90m x 6,8m)
 • Parke zeminli cimnastik odası (22m x 7,1m)
 • 4,57 m yüksekliğinde squash salonu (9,8m x 6.1m)
 • 4,57 m yüksekliğinde fitness salonu (9,8m x 6,1m)

Okul Takımlarımız

Okulumuzda yaş gruplarına göre seviye bazlı kategorilere ayrılmış şekilde hem erkek hem kız öğrencilerimizden oluşan voleybol, futbol, basketbol, futsal, hentbol, masa tenisi, cimnastik ve dans takımlarımız bulunmaktadır.
Devamı için…

Hisar Okulları Spor Kulübü

Spor Kulübümüz, 2008 yılında okulumuzun misyonu doğrultusunda, öğrencilerimize spor alanında daha çok imkan sağlamak; çok yönlü, sportmen ve disiplinli sporcu-öğrenciler yetiştirmek amacıyla kurulmuştur.
Devamı için…

Başarılarımız

Okul takımlarımız İstanbul içinde ve Türkiye çapında katıldıkları ulusal turnuva ve müsabakalar ile deneyim kazanırken, disiplinli ve azimli çalışmaları sonucu pek çok branşta önemli dereceler de elde etmektedirler.
Devamı için…