Tarihçemiz

Hisar Okulları, 1996 yılında Hisar Eğitim Vakfı tarafından, Türkiye’deki akademik standartların yükseltilmesi misyonunun devamı olarak kurulmuştur. Hisar Okulları, 21. Yüzyıl müfredatını yenilikçi ve ilerlemeci öğrenme ile harmanlayarak, öğrencilerimizin “içindeki gerçek potansiyeli keşfetmek ve geliştirmeyi” kendine görev edinmiştir. K-12 bütünlüğünde Okulöncesi, İlkokul, Ortaokul ve Lise seviyesinde akademik programları ile bugün eğitim alanında 25. yılını kutlayan Hisar Okulları, sürekli kendini yenileyen esnek eğitim anlayışı, her geçen yıl sayısı artan teknoloji ve eğitim merkezleri, uluslararası kuruluşlarla yaptığı çalışma ve işbirlikleri, ve donanımlı akademik ve idari kadrosuyla bugün 1500’ü aşkın öğrencisi ile Türkiye’nin önde gelen okulları arasında yer almaktadır.

Feyyaz Berker;

Okulumuzun değerli kurucusu ve onursal başkanı Feyyaz Berker, Türk iş dünyasının en değerli isimlerinden biri olmasının yanı sıra, birçok kültürel ve toplumsal sorumluluk faaliyetini başlatan bir kanaat önderi idi. Türkiye’de özel sektörün, ülke sorunlarının çözümüne ve toplumun gelişmesine de katkıda bulunması gerektiğine inanan Berker, yaşamı boyunca eğitim başta olmak üzere toplumsal gelişim hareketine katkı ve katılım sağlamıştır.

Hisar Eğitim Vakfı, Robert Koleji Mütevelli Heyeti ve Mezunlar Derneği, Boğaziçi Üniversitesi Danışma Kurulu, Stanford Araştırma Enstitüsü, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfında aktif görev alan Feyyaz Berker, birçok eğitim bina ve tesislerinin geliştirilmesine maddi ve manevi önemli katkılarda bulunmuştur. Feyyaz Berker, “Türk eğitim sistemine örnek olabilecek bir yapı oluşturma” hedefiyle kurucularından olduğu ve 1987-2006 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüttüğü Hisar Eğitim Vakfı tarafından Hisar Okullarının kurulmasına önayak olmuştur. Hisar Okulları, Feyyaz Berker’in eğitime duyduğu aşkın en önemli meyvelerinden biri olmuştur. Berker, eğitime verdiği destekten duyduğu hazzı, 1996 yılında hizmete giren okulun açılışında yaptığı konuşmada, “Bir çocuk kadar sevinçliyim” sözleriyle dile getirmiştir. Açılış konuşmasında “çocukları üreten, sorumluluk alan, paylaşan insanlar” olarak yetiştireceklerini belirten Feyyaz Berker’in amacı özgür düşünen beyinler yetiştirecek model bir okul oluşturmak, ezberden uzak, öğrenmeyi öğreten bir eğitim felsefesini yaymaktı.

Hisar Okulları olarak, Feyyaz Berker’in vizyonu ile kurulan okulumuzda onun ideallerini hep birlikte canlı tutmak için çalışmaya devam ediyoruz..