Mezunlar Derneği

Hisar mezunları her yıl güçlenerek dünyanın dört bir yanında genişleyen Hisar ekolünü oluşturmaktadırlar. Güçlü akademik eğitimlerinin yanı sıra sosyal, sanatsal, sportif alanlarda başarılı olmuş 1194 başarılı mezunumuz Türkiye’nin ve dünyanın en iyi üniversitelerinde eğitim hayatlarını sürdürürken, iş hayatının merdivenlerini tırmanan mezunlarımızın sayısı da hızla artmaktadır.

Hisar Okulları Mezunlar Derneği; 17 Haziran 2009 tarihinde ilk mezunlarının çalışmalarıyla kurulmuştur. Dernek, 2021 Aralık ayında gerçekleşen seçimler neticesinde 7 yönetim kurulu üyesi, 5 yönetim kurulu yedek üyesi, 3 denetleme üyesi, 3 denetleme kurulu yedek üyesi ve gönüllüleriyle faaliyetlerini sürdürmektedir. 2022-2024 yılları arasında görev alacak Mezunlar Derneği Yönetim ve Denetleme Kurulu üye listelerini aşağıdaki tablo üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

2022-2024 Mezunlar Derneği Yönetim ve Denetim Kurul Üyeleri
YK Başkan Rutkay Kaya’09
YK Başkan Yardımcısı İrem Yılmaz’11
YK Sayman Gizem Aksoy’10
YK Üyeler Melike Keçeci’18, Sinan Orhun’18, Pınar Şengül’15 ve Irmak Ünal’14
DK Başkan Can Saçkan’10
DK Üyeler Enes Gündüz’10 ve Burak Tatlıcı’10

 

Mezunlar Derneğinin Amaçları:

  • Mezunların Hisar Okulları ve dış dünyayla olan ilişkilerini güçlendirmek
  • Mezunların kendi aralarındaki iletişimini artırmak ve geliştirmek
  • Mezunların yaşam kalitelerini yükseltecek artı bir değer katmak
  • Hisar Okulları kültürünün gelişerek devam etmesini sağlamaktır.

Mezunlar Derneğimiz ve Mezunlar Ofisimiz işbirliği içinde Hisar mezunlarının okulumuzun aktif birer üyesi olmalarını sağlamak üzere çalışmakta; mezunlarımızın güncel bilgilerinden oluşan veri tabanını takip etmekte; mezunlarımıza haber bültenleri, sosyal buluşmalar ve networking etkinlikleriyle okulumuz hakkında güncel bilgilerin ulaştırılması sağlamakta ve her yıl en az bir kez düzenledikleri Hisar’a Dönüş ve diğer etkinlikler ile tüm Hisar mezunlarını bir araya getirmektedir.

Mezunlar Derneği İletişim Bilgileri:
E-posta: mezunlardernegi@hisarschool.k12.tr

Mezun Etkinlikleri

Her yıl düzenlenen Hisar’a Dönüş etkinliklerine katılımları, mevcut öğrencilerimize destek olmak için okulumuzda düzenlenen  Üniversite Kahve Sohbetlerindeki konuşmaları, hiçbir neden olmadan ansızın öğretmenlerini ziyaret etmeleri, öğrenci konserlerindeki sürpriz sahneleri, Hisar sonrasında birbirlerinden kopmadan kurdukları ortak müzik grupları, mezunlarımızın okulumuza ve birbirlerine olan bağlılıklarının göstergelerinden sadece bazılarıdır.

Tüm mezunlarımızın ve öğretmenlerimizin bir araya geldiğimi Hisar’a Dönüş etkinliklerimiz geleneksel olarak her yılın son Aralık ayının son Perşembe günü düzenlenmekte. 2018 yılından beri ise Lisemizden 10. mezuniyet yıllarını kutlayan mezunlarımızın onu konuklarımız olarak ağırladığımız Reunion etkinliklerimizde ise Haziran ayında kampüsümüzde düzenlediğimiz Pazar Brunch’larında bir araya geliyoruz.

2020 Mart ayında hayatımıza giren pandemi sonrasında, salgın koşulları ve sağlık önlemleri çerçevesinde mezunlarımızla fiziksel olarak bir araya geldiğimiz etkinliklerimizin sayısı azalmış olsa da, düzenlediğimiz çeşitli online faaliyet ve projelerle iletişim halinde olmaya devam ettik;  uzaktayken yakın hissetmeyi başardık.

İletişim Bilgileriniz Güncel mi?

Hisar Okulları ve Mezun Derneğinden gönderilen bülten, mezunlarımızla ilgili bilgi ve gelişmeler ve mezun etkinlikleri hakkında haberleri almak için Mezun Portalındaki iletişim bilgilerinizin güncel olduğundan eğim olun.

İletişim Bilgilerinizi Mezun Portalımızda kolaylıkla güncelleyebilirisiniz. Aşağıdaki linke tıklayarak kimlik bilgileriniz ve Mezunlar Derneği tarafından size gönderilmiş olan şifreyi girin. Daha sonra gerekli şifrenizde ve gerekli alanlarda değişiklik yapabilirsiniz.

Mezun Bültenleri

Mezunlar Derneğimiz tarafından hazırlanan ilk Mezun Bültenini paylaşmanın mutluluğu içindeyiz. 2020-21 akademik yılı boyunca mezunlarımızın değerli katılımlarıyla düzenlenen akademik ve sosyal etkinlikler, mezun röportajları, mezun haberleri ve Okulumuzda son dönemde yaşanan önemli gelişmelerden derlenen kısa haberlerin yer aldığı mezun bültenimizin ilk sayısını okumak için lütfen tıklayınız.

Mezunlarımızın Üniversite Başarıları

Mezunlarımız üniversite öğrenimlerine Türkiye’nin ve dünyanın  en iyi üniversitelerinde ve çok geniş bir yelpazeye yayılan uzmanlık alanlarında devam etmektedirler. Mezunlarımızın yurt içi ve yurt dışı üniversite yerleşim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Mezunlarımızdan Haberler

Q

POST CONTENT TEXT

2019 Mezunumuz Lara Yüzatlı’nın Yeni Single Çalışması Dijital Müzik Platformlarında Yerini Aldı

2019 Mezunumuz Lara Yüzatlı’nın Yeni Single Çalışması Dijital Müzik Platformlarında Yerini Aldı

2019 mezunumuz Lara Yüzatlı’nın sözü ve bestesi kendisine ait olan 2. single çalışması “Hold On” müzik platformlarında yerini aldı.

Columbia University Barnard College’ta müzik ve çift ana dal psikoloji okuyan Lara, “Introduction to Digital Music” dersinin projesi olarak başladığı çalışmada pek çok farklı melodiyi bir araya getirerek dinleyiciye yeni ve deneysel bir müzik bir türü sunuyor.

Kariyerine müzik alanında devam etmek isteyen mezunumuzun 2019 yılında çıkardığı ilk single çalışması “Close Your Eyes” müzik platformlarında 1 milyon kez dinlenmişti.

Mezunumuzu kutluyor, müzik yolculuğunu heyecan ve ilgiyle takip ediyoruz.

2011 Mezunumuz Siber Güvenlik Seminerinde Öğrencilerimizle Buluştu

2011 Mezunumuz Siber Güvenlik Seminerinde Öğrencilerimizle Buluştu

“Siber Güvenlik Farkındalık Ayı” kapsamında 8. Sınıf öğrencilerimize yönelik düzenlenen seminerde konuğumuz 2011 mezunumuz Eren Buyru oldu. Özel bir firmada “Siber Güvenlik Uzmanı” olarak çalışan Eren, dijital ortamda güvenli kalmanın yolları ve bilişim suçları ile ilgili değerli paylaşımlarda bulundu ve öğrencilerimizin sorularını yanıtladı.

Sevgili mezunumuza katılımı için çok teşekkür ediyoruz.

Mezunumuz Ahmet Cem Karadeniz Columbia Mühendislik Okulunu 1.lik Derecesi ile Bitiren ilk Türk Öğrenci Oldu

Mezunumuz Ahmet Cem Karadeniz Columbia Mühendislik Okulunu 1.lik Derecesi ile Bitiren ilk Türk Öğrenci Oldu

2018 yılında Hisar Lisesinden üçüncülük derecesi ile mezun olan Ahmet Cem Karadeniz üniversite eğitimine devam ettiği Columbia Üniversitesi Mühendislik Okulunu birincilikle bitiren ilk Türk öğrenci oldu.

Atatürk ve Hisar Okulları rozeti ile Columbia Üniversitesi mezuniyet töreninde konuşma yapan; birincilik derecesi yanı sıra Mühendislik Okulu’nun en yüksek onuru olan ve okul birincisine takdim edilen Illig madalyasını, etik, ahlaki ve eşitlikçi girişimlerde bulunan öğrencilere verilen Principled Action King’s Crown Leadership Excellence ödülünü ve Makine mühendisliği departmanının en prestijli iki ödülünden biri olan William A. Hadley ödülünü alan Ahmet Cem’in ismi departmanın duvarına asıldı.

New York’ta “BofA Securities”te çalışmaya başlayan mezunumuzun ilham verici akademi ve kariyer yolculuğu Hürriyet Gazetesi’nde Nuran Çakmakçı’nın köşesinde de yer buldu.

Sevgili mezunumuz Ahmet Cem Karadeniz ile gurur duyuyor, yürekten kutluyoruz.

2022 Sınıfımızı Görkemli Bir Mezuniyet Töreni İle Yeni Hayatlarına Uğurladık

2022 Sınıfımızı Görkemli Bir Mezuniyet Töreni İle Yeni Hayatlarına Uğurladık

2022 Sınıfı öğrencilerimiz için düzenlediğimiz mezuniyet törenimiz 21 Haziran 2022 Salı günü Kültür Merkezi Atatürk Salonunda gerçekleşti. Okul yöneticilerimiz, Hisar Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu ve Mütevelli Heyeti üyelerimiz, öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve tüm velilerimizle bir arada olmanın heyecanını yaşadığımız görkemli törende 2022 Sınıfı öğrencilerimizi gururla yeni Üniversite hayatlarına uğurladık.

Eş zamanlı olarak Okulumuzun YouTube kanalından canlı olarak yayınlanan Lise 12. Sınıflar Mezuniyet Törenimizi aşağıdaki link üzerinden seyredebilirsiniz. 2022 mezunlarımıza çıktıkları bu yepyeni ve heyecanlı yolda başarılar diliyoruz!

2022 Sınıfımız Yurtdışı Kabul Sonuçları ile Gururlandırdı

2022 Sınıfımız Yurtdışı Kabul Sonuçları ile Gururlandırdı

Öğrencilerimizin dünyanın önde gelen yurtdışı üniversitelerinden aldığı kabullerle gurur duyduk! Stanford, Northwestern, Columbia, Exeter, Bocconi, NYU, University of Michigan ve Carnegie Mellon gibi prestijli üniversitelerden kabul alarak büyük başarı gösteren 2022 Sınıfımızı kutluyoruz!

Tüm listeyi görüntülemek için lütfen tıklayın.

2022 Sınıfımızın Yurtdışı Üniversite Kabulleri Belli Oldu

2022 Sınıfımızın Yurtdışı Üniversite Kabulleri Belli Oldu

Öğrencilerimizin dünyanın önde gelen yurtdışı üniversitelerinden aldığı kabullerle gurur duyduk! Stanford, Northwestern, Columbia, Exeter, Bocconi, NYU, University of Michigan ve Carnegie Mellon gibi prestijli üniversitelerden kabul alarak büyük başarı gösteren 2022 Sınıfımızı kutluyoruz!

*Bu liste öğrencilerimizin kabul aldığı Üniversite listesinin yalnızca bir bölümünü göstermektedir.