Mezunlar Derneği

Hisar mezunları her yıl güçlenerek dünyanın dört bir yanında genişleyen Hisar ekolünü oluşturmaktadırlar. Güçlü akademik eğitimlerinin yanı sıra sosyal, sanatsal, sportif alanlarda başarılı olmuş 1085 başarılı mezunumuz Türkiye’nin ve dünyanın en iyi üniversitelerinde eğitim hayatlarını sürdürürken, iş hayatının merdivenlerini tırmanan mezunlarımızın sayısı da hızla artmaktadır.

Hisar Okulları Mezunlar Derneği; 17 Haziran 2009 tarihinde ilk mezunlarının çalışmalarıyla kurulmuştur. Dernek, 2021 Aralık ayında gerçekleşen seçimler neticesinde 7 yönetim kurulu üyesi, 5 yönetim kurulu yedek üyesi, 3 denetleme üyesi, 3 denetleme kurulu yedek üyesi ve gönüllüleriyle faaliyetlerini sürdürmektedir. 2022-2024 yılları arasında görev alacak Mezunlar Derneği Yönetim ve Denetleme Kurulu üye listelerini aşağıdaki tablo üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

2022-2024 Mezunlar Derneği Yönetim ve Denetim Kurul Üyeleri
YK Başkan Rutkay Kaya’09
YK Başkan Yardımcısı İrem Yılmaz Akçay’11
YK Sayman Gizem Yılmaz’10
YK Üyeler Melike Keçeci’18, Sinan Orhun’18,Pınar Şengül’15 ve Irmak Ünal’14
DK Başkan Can Saçkan’10
DK Üyeler Enes Gündüz’10 ve Burak Tatlıcı’10

 

Mezunlar Derneğinin Amaçları:

  • Mezunların Hisar Okulları ve dış dünyayla olan ilişkilerini güçlendirmek
  • Mezunların kendi aralarındaki iletişimini artırmak ve geliştirmek
  • Mezunların yaşam kalitelerini yükseltecek artı bir değer katmak
  • Hisar Okulları kültürünün gelişerek devam etmesini sağlamaktır.

Mezunlar Derneğimiz ve Mezunlar Ofisimiz işbirliği içinde Hisar mezunlarının okulumuzun aktif birer üyesi olmalarını sağlamak üzere çalışmakta; mezunlarımızın güncel bilgilerinden oluşan veri tabanını takip etmekte; mezunlarımıza haber bültenleri, sosyal buluşmalar ve networking etkinlikleriyle okulumuz hakkında güncel bilgilerin ulaştırılması sağlamakta ve her yıl en az bir kez düzenledikleri Hisar’a Dönüş ve diğer etkinlikler ile tüm Hisar mezunlarını bir araya getirmektedir.

Mezunlar Derneği İletişim Bilgileri:
E-posta: mezunlardernegi@hisarschool.k12.tr

Mezun Etkinlikleri

Her yıl düzenlenen Hisar’a Dönüş etkinliklerine katılımları, mevcut öğrencilerimize destek olmak için okulumuzda düzenlenen  Üniversite Kahve Sohbetlerindeki konuşmaları, hiçbir neden olmadan ansızın öğretmenlerini ziyaret etmeleri, öğrenci konserlerindeki sürpriz sahneleri, Hisar sonrasında birbirlerinden kopmadan kurdukları ortak müzik grupları, mezunlarımızın okulumuza ve birbirlerine olan bağlılıklarının göstergelerinden sadece bazılarıdır.

Tüm mezunlarımızın ve öğretmenlerimizin bir araya geldiğimi Hisar’a Dönüş etkinliklerimiz geleneksel olarak her yılın son Aralık ayının son Perşembe günü düzenlenmekte. 2018 yılından beri ise Lisemizden 10. mezuniyet yıllarını kutlayan mezunlarımızın onu konuklarımız olarak ağırladığımız Reunion etkinliklerimizde ise Haziran ayında kampüsümüzde düzenlediğimiz Pazar Brunch’larında bir araya geliyoruz.

2020 Mart ayında hayatımıza giren pandemi sonrasında, salgın koşulları ve sağlık önlemleri çerçevesinde mezunlarımızla fiziksel olarak bir araya geldiğimiz etkinliklerimizin sayısı azalmış olsa da, düzenlediğimiz çeşitli online faaliyet ve projelerle iletişim halinde olmaya devam ettik;  uzaktayken yakın hissetmeyi başardık.

İletişim Bilgileriniz Güncel mi?

Hisar Okulları ve Mezun Derneğinden gönderilen bülten, mezunlarımızla ilgili bilgi ve gelişmeler ve mezun etkinlikleri hakkında haberleri almak için Mezun Portalındaki iletişim bilgilerinizin güncel olduğundan eğim olun.

İletişim Bilgilerinizi Mezun Portalımızda kolaylıkla güncelleyebilirisiniz. Aşağıdaki linke tıklayarak kimlik bilgileriniz ve Mezunlar Derneği tarafından size gönderilmiş olan şifreyi girin. Daha sonra gerekli şifrenizde ve gerekli alanlarda değişiklik yapabilirsiniz.

Mezun Bültenleri

Mezunlar Derneğimiz tarafından hazırlanan ilk Mezun Bültenini paylaşmanın mutluluğu içindeyiz. 2020-21 akademik yılı boyunca mezunlarımızın değerli katılımlarıyla düzenlenen akademik ve sosyal etkinlikler, mezun röportajları, mezun haberleri ve Okulumuzda son dönemde yaşanan önemli gelişmelerden derlenen kısa haberlerin yer aldığı mezun bültenimizin ilk sayısını okumak için lütfen tıklayınız.

Mezunlarımızın Üniversite Başarıları

Mezunlarımız üniversite öğrenimlerine Türkiye’nin ve dünyanın  en iyi üniversitelerinde ve çok geniş bir yelpazeye yayılan uzmanlık alanlarında devam etmektedirler. Mezunlarımızın yurt içi ve yurt dışı üniversite yerleşim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Mezunlarımızdan Haberler

Q

POST CONTENT TEXT

2022 Sınıfımız Yurtdışı Kabul Sonuçları ile Gururlandırdı

2022 Sınıfımız Yurtdışı Kabul Sonuçları ile Gururlandırdı

Öğrencilerimizin dünyanın önde gelen yurtdışı üniversitelerinden aldığı kabullerle gurur duyduk! Stanford, Northwestern, Columbia, Exeter, Bocconi, NYU, University of Michigan ve Carnegie Mellon gibi prestijli üniversitelerden kabul alarak büyük başarı gösteren 2022 Sınıfımızı kutluyoruz!

Tüm listeyi görüntülemek için lütfen tıklayın.

2022 Sınıfımızın Yurtdışı Üniversite Kabulleri Belli Oldu

2022 Sınıfımızın Yurtdışı Üniversite Kabulleri Belli Oldu

Öğrencilerimizin dünyanın önde gelen yurtdışı üniversitelerinden aldığı kabullerle gurur duyduk! Stanford, Northwestern, Columbia, Exeter, Bocconi, NYU, University of Michigan ve Carnegie Mellon gibi prestijli üniversitelerden kabul alarak büyük başarı gösteren 2022 Sınıfımızı kutluyoruz!

*Bu liste öğrencilerimizin kabul aldığı Üniversite listesinin yalnızca bir bölümünü göstermektedir.

İdealist Bir Avukat: 2014 Mezunumuz Kemal Ünal

İdealist Bir Avukat: 2014 Mezunumuz Kemal Ünal

Okulöncesi ile Hisar Okullarındaki eğitim hayatına adım atan Kemal Ünal, 2014 yılında Hisar Lisesinden mezun oldu.

Hukukun vicdan ve aklın kolektif ürünü olması ve bir arada yaşama kültürünün en önemli temelini teşkil etmesi inancıyla Kemal, bu alana duyduğu ilgi ve merakı akademik bir platforma taşımak ister. Lisans eğitimine İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesinde başlayan mezunumuzun büyükbabası Kemalettin Ünal’ın Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk avukatlarından olması da, onun hukuka yönelmesindeki en önemli etkenlerden biri olarak karşımıza çıkmakta. Bireysel iyiliğin, kolektif ve toplumsal iyilikten ayrı düşünülemeyeceği bilinciyle Kemal, toplum için de bir şeyler yapılması gerektiğine inanır ve kendisi gibi hukukçu olan Amerikalı edebiyat insanı Albert Pike’in şu sözlerinden çok etkilendiğini ifade eder: “What we have done ourselves alone dies with us; what we have done for others and the world remains and is immortal.” (Yalnızca kendimiz için yaptıklarımız bizimle birlikte ölür, ancak başkaları ve dünya için yaptıklarımız ölümsüzdür.)

Üniversite yıllarında pek çok politika kulübünde yer alan Kemal, kendisi gibi hukukçu öğrenci arkadaşlarıyla birlikte katıldıkları Dünya Ticaret Örgütü’nün farazi mahkeme müsabakası Avrupa Şampiyonasında takım olarak hem şampiyon olurlar hem de “en iyi davacı” ve “en iyi davalı” ödüllerini alırlar. Lisans eğitimi boyunca kadına karşı şiddetin tüm toplumun sorunu olduğu bilinciyle çalışmalar gerçekleştiren mezunumuz, bu konuda çeşitli televizyon programlarına da katılır.

Fakülteden onur derecesiyle mezun olan Kemal, İstanbul Barosu’na kaydını yaptırarak stajını yerli ve yabancı müvekkillere hizmet veren Yazıcı Avukatlık Ortaklığında yapar. 1 senelik staj sonunda aynı firmadan iş teklifi alarak resmi avukatlık kariyerine başlayan mezunumuz petrol ve doğalgaz hukuku, sözleşmeler hukuku, yaptırım hukuku ve ceza hukuku üzerine yoğunlaşıyor. Etik Lider Akademisi’ni başarıyla tamamlayarak “etik lider” unvanını kazanan mezunumuz aynı zamanda kurucusu olduğu “Foreign Policy Research & Analysis” isimli platformda yazılar yazmakta ve çeşitli uluslararası düşünce kuruluşlarında rol almakta.

Hisar’ı hep güzel anılar ve dostluklar biriktirdiği bir yer olarak gören Kemal, Hisar’da okulun sadece müfredattan ibaret olmadığını şu sözlerle dile getiriyor: “Hisar, farklılıkları zenginlik olarak görür ve öğrencilerine şöyle der; “Biz sizin seçimlerinize, sizi biricik kılan özelliklerinize kıymet veriyoruz ve bunları geliştirmeniz için her daim yanınızdayız.”

Hisar’ın öğrencilerine dünya vatandaşı olma yolunda sunduğu çağdaş, kapsayıcı ve geliştirici eğitimi anlayışının doğru tercihleri yapmasında ve mutlulukla sürdürdüğü hukuk kariyerine yönelmesinde büyük katkısı olduğunu ifade eden Kemal, Hisar Okullarını öğrencisine bilginin özünü ve akıl yürütme nosyonunu aşılayan ve fark yaratan bir okul olarak tanımlıyor. Önemi ve değeri gün geçtikçe daha da önem arz eden adalet kavramının en kutsal temsilcileri arasında yer alan sevgili mezunumuz Kemal ile gurur duyuyor; ideallerini gerçekleştirme yolunda sonsuz başarılar diliyoruz.

2017 Mezunumuz Yasemin ABD’nin En Başarılı 25 Türk Öğrencisi Listesinde

2017 Mezunumuz Yasemin ABD’nin En Başarılı 25 Türk Öğrencisi Listesinde

Uluslararası öğrenci danışmanlık şirketi “Study in America” not ortalamaları, toplumsal hizmet çalışmaları ve ilham veren proje önerileri gibi kriterleri baz alarak 2021 yılında ABD üniversitelerinden mezun olmuş en başarılı 25 Türk öğrenci listesini yayınladı. Listede 2017 mezunumuz Yasemin Ramazanoğlu da yer aldı.

Hisar’da orkestrada solistlik yapan ve pek çok öğrenci kulübünde aktif olarak yer alan Yasemin, lisans eğitimini Georgetown Üniversitesinde tamamladı ve 2021 senesinde üstün başarı ile sosyoloji ve ekonomi bölümlerinden mezun oldu. Şimdilerde New York’ta UBS bankasında yatırım bankacılığı yapan Yasemin’in uzun vadedeki kariyer hedefi gelişmekte olan ülkelerin film, sanat ve kültür dünyalarını destekleyecek bir şirket kurabilmek. Sevgili mezunumuzun başarılarını gururla takip ediyoruz.

Haberin detayı için lütfen tıklayınız.

Mezunlar Derneğimiz İlk Mezun Bültenini Yayınladı

Mezunlar Derneğimiz İlk Mezun Bültenini Yayınladı

Mezunlar Derneğimiz tarafından hazırlanan ilk “Mezun Bülteni”ni paylaşmanın mutluluğu içindeyiz. 2020-21 akademik yılı boyunca mezunlarımızın değerli katılımlarıyla düzenlenen akademik ve sosyal etkinlikler, mezun röportajları, mezun haberleri ve Okulumuzda son dönemde yaşanan önemli gelişmelerden derlenen kısa haberler mezun bülteninin ana başlıklarını oluşturmakta. 

Mezun bültenimizi okumak için lütfen tıklayınız.

Mezunumuz Pia Alara De Marchi Gayrimenkul Alanında İlerliyor

Mezunumuz Pia Alara De Marchi Gayrimenkul Alanında İlerliyor

Hisar Okullarındaki eğitim hayatına Lise 9. Sınıfta başlayan Pia Alara, 2016 yılında Hisar Lisesinden mezun oldu. Lisans eğitimini İngiltere’nin en iyi okulları arasında gösterilen Bath Üniversitesinde alan mezunumuz burada “Management with Marketing” bölümünde okudu.

Kurucu ortak olarak yer aldığı The Ned / Lon şirketi ile girişimci bir adım attı ve yurtdışına okumaya gidecek olan öğrencilere ev bulma, ulaşım ve taşınma gibi çeşitli alanlarda hizmet vermek üzere çalışmalara başladı. Bu süreçte özellikle gayrimenkul projelerini geliştirme, fizibilite çalışmalarını takip etme ve işlemlerin yasal düzenlemelere uygun olmasını sağlama süreçlerinden çok keyif alan Pia, gayrimenkul sektörüne duyduğu ilgiden dolayı bir süre Londra’da Servotel Corporation’da “Araştırma ve Proje Geliştirme Analisti” olarak çalıştı.

Şimdilerde “Getir” şirketinde “Property Acquisition Associate” olarak çalışan mezunumuz, kariyer planlaması sürecinde Hisar Okullarına çok şey borçlu olduğunu ifade ediyor. Lise 11. Sınıf itibariyle Üniversite ve bölüm seçimi gibi konularda Hisar Yurtdışı Üniversite Danışmanlık Ofisinden destek ve yönlendirme alan mezunumuz, özellikle kendi potansiyelini en iyi şekilde gösterebileceğine inandığı İngiltere’deki Bath Üniversitesi tarafından kabul edilmesinde Hisar’ın büyük etkisi olduğunu belirtiyor.

Profesyonel kariyerine başarıyla devam eden mezunumuz aynı zamanda sporla da çok ilgili. İyi bir golf oyuncusu olan Pia, aynı zamanda milli bir sporcu. 12 yaşından beri binicilikte Türk Milli Takımında yer alan Pia, ülkemizi yurtdışında pek çok yarışmada başarılı bir şekilde temsil ediyor.

Gayrimenkul alanında yetkin bir uzman olmayı hedefleyen mezunumuz, 2022 yılında City University Cass Business School’da “Real Estate Investment” alanında yüksek öğrenim görmeye hazırlanıyor. Hisar’ı disiplinli ve yenilikçi bir kurum olarak gören; Hisar’lı olmayı ise etik ve açık görüşlü olmak olarak tanımlayan sevgili Pia’ya başarılar diliyoruz.