Lise

Hoşgeldiniz

Lisemiz, öğrencilerimize doğru seçimler yapabilmeleri ve istedikleri yurt içi ve yurt dışı üniversitelere girmeleri için, güçlü akademik program, ders dışı etkinlikler ve deneyimli kadromuz ile adım adım destek veriyor.

Bugün sadece yüksek akademik beceri, bilgi ve çağdaş eğitim başarılı bir hayat sürdürmek için artık yeterli değil; bireyin kendini iyi tanıması, hedeflerini net bir şekilde tespit edip, planlı ve programlı bir şekilde çok yönlü bir kişilikle, zengin seçenekler arasından ihtiyaç duyduğu olanakları iyi seçip, amacına doğru ilerlemesi gerekiyor.

Hisar Lisesinde hedefimiz sadece üniversite değil, hayat başarısı. Bu nedenle lisemizde tüm öğrencilerimizi yetenekleri ve becerileri doğrultusunda yönlendiriyoruz. Üniversite Danışmanlık ve Kariyer Planlama Merkezimizde dokuzuncu sınıftan başlayarak tüm lise öğrencilerimizle bireysel olarak yapılan çalışmalarla üniversite hazırlıklarına destek ve yön veriyoruz. Bu merkezde, yurt dışı ve yurt içi danışmanlarımız her bir öğrencinin ihtiyaç ve ilgi alanına göre, kendisine en uygun üniversiteye girmesi için çalışmalar yapıyor.

Lisemizde hazırlık artı dört yıllık lise eğitimi boyunca fen grubu, matematik grubu ve seçmeli dersler İngilizce olarak sunuluyor. Mezunlarımız İngilizce’yi ana dili gibi kullanabilen, güçlü bir akademik altyapı ile donatılmış, sağlam karakterli bireyler olarak toplumdaki yerlerini alıyorlar.

Okan Uzelli
Lise Müdürü

Hisar Lisesinde Eğitim

Lise seviyesinde sunduğumuz güçlü akademik programımız, ders dışı etkinliklerimiz ve deneyimli kadromuz ile öğrencilerimize istedikleri üniversiteye girebilmeleri için destek olmakta, hayattaki başarı ve mutlulukları için öğrencilerimizi yetenekleri ve becerilerine göre yönlendirmekteyiz. Hisar Lisesi olarak ana hedefimiz, öğrencilerimizi  üniversiteye ve hayata en iyi şekilde hazırlamaktır. Hisar Lisesi, hazırlık ve dört yıllık lise eğitimi vermektedir. Lisemizde fen gurubu, matematik gurubu dersleri ve bazı seçmeli dersler İngilizce olarak sunulmaktadır. Hisar Lisesinde uygulanan AP Programı ve AP Dersleri, ise  dünyadaki çeşitli üniversitelere kabul sürecini hızlandırarak, öğrencilerimize üniversite hazırlık sürecinde avantajlar sunmaktadır. Hisar Okulları’nda sunulan AP dersleri öğrencinin ihtiyaç ve istekleri dikkate alınarak belirlenmektedir. Devamı için…

Hisar Lisesinde uygulanan güçlü akademik programın yanı sıra öğrencilerimizin  toplum ve dünya sorunları ile ilgili, bu sorunlara çözüm üretme yetkinliğine sahip sorumlu ve dünya vatandaşları olarak yetişmeleri için önceliklendirdiğimiz Hisar’a özgü Üstün Öğrenen Programı, yurt içi ve yurt üniversite danışmanlığı ve kulüplerle ilgili ayrıntılı bilgilere bu bölümden ulaşabilirsiniz.