Hisar’da Sanat

Öğrencilerimizin içindeki potansiyeli açığa çıkartmak ve geliştirmek hedefiyle okulumuzun kuruluşundan bu yana sanatın tüm dallarına önem verilmektedir. Sanatın öğrencilerimizin kişisel ve akademik gelişimlerindeki rolünün bilincinde olarak kampüsümüzde sanatsal faaliyetlere elverişli mekanlar yaramakta;  öğrencilerimizin sanat alanındaki başarılarına en az akademik başarıları kadar değer verilmektedir.

Hisar Okulları Kültür Merkezinde profesyonel sanatçıların yanı sıra öğrencilerimizin de gösteri, dans, müzik, müzikal, tiyatro gibi farklı alanlardaki performansları sahnelenmektedir. Merkezimizde yer alan sergi salonunda ise yıl boyunca hem profesyonel sanatçıların hem de Hisar öğrencilerinin çalışmaları  sergilenmektedir.

Dünyaca ünlü San-Remo müzik yarışmasında bir çok kez birincilik alan B-Yüzü okul grubumuz, salonumuzu üç gece üst üste dolduran müzikallerimiz, tiyatro oyunlarımız, uluslararası görsel sanatlar yarışmalarında göğsümüzü kabartan öğrenci birinciliklerimizin yanı sıra Üniversite kabulleri ve burs teklifleri Hisar Okullarının sanat-odaklı eğitim anlayışının göstergelerindendir.

Sanathisarda.com

Sanathisarda.com; çevrimiçi görsel sanatlar derslerinde yapılan çalışmaları içeren öğrencilerin sanata bakış açılarını, yaratıcılıklarını, hayal güçlerini, coşku ve enerji dolu fikirlerini yansıtan bir sanal sergidir. 

Okul öncesinden lise son sınıfa kadar öğrencilerimizin ürettikleri çalışmaları bu web sitesi üzerinden inceleyebilirsiniz.

Sanathisarda.com, Okulumuzun 25. yılı ile birlikte öğrencilerimizin pekçok dalında gelişimlerini desteklemek üzere zengileşmeye ve büyümeye devam edecektir.

Müzik

Müzik; Hisar’da yaşamın vazgeçilmez unsurlarından biri olarak hem akademik çalışmalarda hem de ders dışı faaliyetlerde önemli bir yer almaktadır.
Devamı için…

Sahne Sanatları

Öğrencilerimizi öğrenme, öğretme iletişim kurma, yardımlaşma ve daha birçok beceriyi geliştirme yolunda yaratıcı drama ve tiyatronun yararlarından faydalanmaya davet ediyoruz. Devamı için…

Görsel Sanatlar

Görsel Sanatlar çalışmaları ile disiplinlerarası etkileşimi sanat ortamında başarılı bir şekilde değerlendirebilen öğrenciler yetiştirmeyi hedefliyoruz.
Devamı için…