Hisar Okulları Spor Kulübü (HSK)

2008 Yılında okulumuzun misyonu doğrultusunda, spor yapan öğrencilere daha çok imkan sağlamak, belli spor dallarında altyapı hazırlıkları gerçekleştirebilmek ve öğrencilerin okulun sürekli gelişen ortamından daha çok yararlanabilmelerini sağlayabilmek amaçlarıyla kurulun Hisar Okulları Spor Kulübü Derneği, Hisar Okulları eğitim felsefesiyle Hisar Okulları’nda okuyan öğrencilere yönelik kurulmuş profesyonel anlamda spor yapabilme imkanı sunan bir spor kulübüdür.  Faaliyetlerini Dernekler Masası yönetmeliğine bağlı olarak ticari amaç gütmeden sürdüren Kulüp, federasyona bağlı ve MEB lisansına sahiptir.

Hisar Okulları Spor Kulübünün öncelikli hedefi, profesyonel seviyede spor yapan ve aynı zamanda okul hayatını da başarıyla devam ettirebilen çok yönlü sportmen ve disiplinli sporcu-öğrenciler yetiştirmektir. Spor kulübü oyuncularını dışarıdan transfer almadan kendi bünyesindeki öğrencilerden oluşturur. Branşında yeterli olgunluğa erişmiş sporcuları dilerlerse profesyonel anlamda daha çok ilerleyebilecekleri kulüplere yönlendirme imkanı sunar.

Yıl boyunca devam eden programlı bir lige sahip olan Hisar Spor Kulübü, düzenli antrenmanlar ve kamp organizasyonları yapmakta; yıllık aidat kapsamında branşa özel ekipman ve dışarıdan antrenör desteği sağlamaktadır. HSK’da spor branşları özelinde oyuncu seçme ve eleme süreci bulunmaktadır.

Bu kapsamda;

 • Okul sonrası çalışma saatleri 15:30-20:00 arasında 4 gün olarak belirlenmiştir.
 • Kulüp takımları, bağlı bulundukları federasyona ait liglerde, belirlenmiş yıllık takvime göre müsabakalara katılırlar.
 • Hisar Okulları Spor Kulübü Takımları, aynı zamanda Hisar Okulları’nın okul takımlarıdır ve temsilen okullar arası yarışmalara katılırlar.
 • Hisar Okulları Spor Kulübü branşları ayrıca okul takımları olarak açılmazlar.

2022-2023 Akademik Yılında Hisar Spor Kulübü bünyesinde toplam 136 oyuncumuzun yer aldığı takımları aşağıda görebilirsiniz.

 

Hisar Spor Kulübü Takımları
Hentbol Minik Kız Voleybol Minik Kız Voleybol Küçük Basketbol Minik A Erkek Basketbol Küçük Erkek
Hentbol Yıldız Kız Voleybol Midi Kız Voleybol Yıldız Basketbol Minik B Erkek Basketbol Yıldız Erkek

 

Antrenörlerimiz

Hisar Spor Kulübü takımları ilgili branşlarda uzman, donanımlı antrenörler tarafından çalıştırılmaktadır. 2022-2023 Akademik Yılı HSK antrenörlerimize dair bilgilere aşağıda yer alan liste üzerinden ulaşabilirsiniz.

Basketbol

Basketbol branşında HSK takımlarımızı değerli antrenörlerimiz Kemal Akif Bursalı ve Sinan Özgür çalıştırmaktadır.

Kemal Akif Bursalı


1977 İstanbul doğumlu Kemal Akif Bursalı, 1997 yılında Beşiktaş Cimnastik Kulübünde yardımcı koç olarak başladığı spor kariyerinde sırasıyla Hava Harp Okulu, St. Antonio Spurs, Boğaziçi Üniversitesi, Darüşafaka ve Galatasaray Spor Kulübü basketbol takımlarında profesyonel koç ve antrenör olarak görev almıştır.

Anadolu Üniversitsi felsefe bölümü mezunu olan Bursalı’nın Hava Harp Okulu ile Avrupa Hava Harp Okulları Şampiyonu (2005), Boğaziçi Üniversitesi ile C-B Grupları Şampiyonluğu ve A Grubu 2.’liği, ve Beşiktaş JK ile Genç Erkek Takımı Baş Antrenörü olarak Türkiye Yarı Finalleri (2002) başarıları bulunmaktadır.

Sinan Özgür


1993 yılında Yeşilyurt Spor Kulübü’nün altyapısında lisanslı basketbolcu olarak spor hayatına başlayan Sinan Özgür, kulübün yıldız ve genç takımlarında yer aldıktan sonra 1998’de A takımında profesyonel kariyerine adım attı. 2005 EUSA Avrupa Üniversiteler Arası Turnuvasında “en iyi takım oyuncusu” ödülüne layık görüldü.

Sırasıyla Bahçeşehir Üniversitesi, Vestel Manisa, İTÜ, İstanbul ve FMV Işık Spor takmlarında yer alan Özgür, TBT The Tournament Basketbol (USA) organizasyonunda Mid American Unity A takımı yardımcı antrenörlüğü ve Türkiye Basketbol Federasyonu Lig Temsilciliği görevlerini üstlendi.

Hentbol

Hentbol branşında HSK takımlarımızı değerli antrenörümüz Can Erdoğdu çalıştırmaktadır.

Can Erdoğdu

2003 yılında Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümünden mezun olan Can Erdoğdu, yüksek lisans eğitimini 2021-2022 yılları arasında MEF Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü Öğrenme Bilimler bölümünde tamamlamıştır. 

Eylül 2009’dan beri Hisar Okullarında Beden Eğitimi Öğretmeni olarak görev alan ve 2010 yılı itibari ile HSK bünyesinde erkek ve kız hentbol takımlarımıza antrenörlük yapan Erdoğdu, 2022-2023 sezonunda Hisar Genç Kız Hentbol Takımı ile Türkiye Şampiyonasına katılırken, Küçük Erkek Hentbol Takımı ile İstanbul Şampiyonasında birincilik kazanmıştır.

Voleybol

Voleybol branşında HSK takımlarımızı değerli antrenörlerimiz Bora Özkardeş ve Şevval Nişlioğlu çalıştırmaktadır.

Bora Özkardeş

Profesyonel voleybol hayatıma 1995 yılında Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde oyunculuk ile başlayan Bora Özkardeş, küçük, yıldız, genç takımlarında ve okul takımlarında oynadıktan sonra Lapseki Spor ile 2. ve 1. Ligde profesyonel voleybol oyuncusu olarak yer aldı. Spor kariyerine okullarda ve spor kulüplerinde yardımcı antrenörlük ve baş antrenörlük ile devam eden Özkardeş, Cent Koleji, Enka Okulları, ve Eczacıbaşı Spor Kulübünde antrenörlük yaptı.

11 yıldır Hisar Okullarında ve HSK bünyesinde çalışan Özkardeş, voleybol branşında minik, midi, küçük ve yıldız kategorilerinde antrenörlük kariyerine devam ediyor. 

Şevval Nişlioğlu

Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi mezunu olan Şevval Nişlioğlu, spor kariyerinde Bahçelievler, FM Işık ve Eczacıbaşı spor takımlarında oyuncu olarak görev almıştır. Fenerbahçe, Bahçelievler Belediyesi ve Eczacıbaşı Spor Kulüplerinde antrenör olarak çalışan Nişlioğlu, 2019 yılından beri Hisar Okullarında HSK bünyesinde voleybol antrenörü olarak görev almaktadır.

Nişlioğlu’nun Marmara Üniversitesinden pedagojik formasyon eğitimi de bulunmaktadır.

HSK Okul Takımlarımızın Başarıları

Hisar Spor Kulübü bünyesinde yer alan takımlar, bulundukları sezon ve liglere göre İstanbul içi ve şehirlerarası pek çok müsabakada yer alırken aynı zamanda çeşitli turnuva ve yarışmalara da katılmaktadırlar. Aldıkları sonuçlar ve ödüllerle bizleri gururlandıran takımlarımızın sezon bazlı derecelerine aşağıda yer alan branş listelerini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Basketbol

2018-2019 Sezonu

26 Şubat-2 Mart 2019 Antalya Yıldız Erkek Basketbol Türkiye Şampiyonası Grup Elemeleri

Futsal

2017-2018 Sezonu

 • Eyüp İlçesi Okullar Arası Minik Erkek Futsal Turnuvası Birinciliği

Hentbol

2019-2020 Sezonu

 • 04-08 Mart 2020 Kastamonu Genç Kız Hentbol Türkiye Şampiyonası Grup Elemeleri
 • 19-23 Şubat 2020 Aydın Yıldız Erkek Hentbol Türkiye Şampiyonası Grup Elemeleri
 • 06-09 Şubat 2020 Nevşehir Küçük Kız Hentbol Türkiye Şampiyonası Grup Elemeleri
 • 06-09 Şubat 2020 Nevşehir Küçük Erkek Hentbol Türkiye Şampiyonası Grup Elemeleri

Masa Tenisi

2017-2018 Sezonu

 • Eyüp İlçesi Okullar Arası Küçük Erkek Masa Tenisi Turnuvası Üçüncülüğü

Voleybol

2018-2019 Sezonu

 • Eyüp İlçesi Okullar Arası Genç Kız Voleybol Turnuvası Birinciliği
 • Eyüp İlçesi Okullar Arası Yıldız Kız Voleybol Turnuvası İkinciliği
 • Eyüp İlçesi Okullar Arası Küçük Kız Voleybol Turnuvası İkinciliği